• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Sağlık Meslek lisesinde okuyanlara şok !

12 Ekim 2013 17:11
Sağlık Meslek lisesinde okuyanlara şok !

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sağlık meslek liseleri ile ilgili düzenleme yapıldığını belirterek, “Önümüzdeki yıldan itibaren sağlık meslek liselerine kaydolacak evlatlarımız buradan hemşire olarak mezun olmayacaklar. Hemşire yardımcısı, ebe yardımcısı olacaklar” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çorlu’da esnafı ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sağlık meslek liseleri ile ilgili bir düzenleme yaptıklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Önümüzdeki yıldan itibaren sağlık meslek liselerine kaydolacak evlatlarımız buradan hemşire olarak mezun olmayacaklar. Hemşire yardımcısı, ebe yardımcısı olacaklar. Sağlık meslek liselerinden mezun olanlar ancak üniversitede lisanslarını tamamlayınca hemşire, ebe veya sağlık teknikeri olabilecek” diye konuştu.

Bu yıl 70 bin kayıt alındı

Bakan Müezzinoğlu şu anda gençlerin, bu okullardan hemşire, ebe, sağlık teknisyeni olarak mezun olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
“Sağlık meslek liselerinden mezun olanlar ancak üniversitede lisanslarını tamamlayınca hemşire, ebe veya sağlık teknikeri olabilecek. Bu yıl sağlık meslek liselerine yapılan kayıtlarla çok anormal taleplerle karşılaştık. 2011-2012 yılında sağlık meslek liselerinin bütününe 22 bin kayıt olurken bu sene 70 bin kayıt oldu.”

saglık-meslek-lisesinden-olacaklara-sok

Sarıyer Fısıltı Gazetesi
Bu haber 79 kişi tarafından okunmuştur